Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

AKÇED 16. KURULUŞ YILINI KUTLADI

AKÇED 16. KURULUŞ YILINI KUTLADI

Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED]’in kuruluşunun 16. Yılı Akbük’detoplantı yeri olarak kullanılagelen Karavan Kafe’de kutlandı.

Akbük’ün seçkin insanlarının yoğun olarak katıldığı etkinlik 13.10 2023 Cuma akşamı gerçekleştirildi.

İzmir’den gelen müzisyenlerin de katıldığı “Karavan Grup” orkestranın eşliğinde önce hafif müzik ve sonra da yerel ezgilere yer verildi.

İLK YÖNETİM KURULUNDA BEŞ FARKLI

SİYASİ PARTİ TEMSİLCİSİ VARDI. AMA…

Yapılan hoş geldin konuşmasında da özetle şöyle denildi:

  • Derneğimiz 16 yıl önceki ilk yönetim kurulu, Akbük’de faaliyet gösteren beş farklı siyasi partinin temsilcilerinden oluşmuştu. Ancak her siyasi parti temsilcisi siyasi düşüncesini derneğinin kapısının dışında bırakarak sadece Kültür ve çevre sorunlarının tespiti ve çözüm yolları üstüne kafa yordu, çare üretti. Bizler siyasetti derneğin kapısından içeriye sokmamaya özel bir özen gösterdik. Bu arada derneğimizin tüm eski yönetim kurulu üyeleri ve başkanlarına ve öncelikle de AKÇED’e büyük emeği geçmiş Ferda Kılınç’ı anıyor ve teşekkür ediyoruz.  Yeni başkanımız Meral Şolt Gökten ve yönetim kuruluna da başarılar diliyoruz.

Kutlama etkinliği orkestranın seslendirdiği ve tüm katılanların kora halinde söylediği İzmir Marşı’nın ardından sona erdi.

derneğin lokal olarak kullandığında bir araya geldik… Dostluk, hoşgörü ve birlikte olmanın hazlarını üst üste koyduk.

Selahattin Usta ve eşinin elleri ile hazırlayıp, o anda kızarttıkları lezzet ve sağlık yüklü gözlemelerimizi yedik. Toplantıya tok gelip de bu güzelim lezzeti tadamamış olan arkadaşlarımızı da teselli etmeye çalıştık.

Sonra Erdal Yamak ve Olcan Ruhselman’ın başı çektiği ve taaaİzmir’lerden getirip misafir ettiği müzisyen arkadaşlarının hep birlikte oluşturdukları “Karavan Grup”un ezgilerini dinledik, izledik…

AKÇED’in 16.yılını kutlama toplantımızda Faruk Haksal’a söz verildi. O da, her zamanki gibi yaptığı kısa konuşmasında tüm konuklara hoş geldiniz, dedikten sonra tüm eski yönetim kurulu başkan ve üyelerini, özellikle de AKÇED’e çok emeği geçmiş olan Ferda Kılınç’ı andı ve teşekkür etti. Sonrasında ise, şu anda görevde olan dernek yönetim kurulu üyelerinin gelmiş geçmiş dönemlere göre çıtayı hayli yükseltmiş olduğunun altını çizdi ve dernek başkanı Meral ŞoltGökten’i selamladı.

Sonra… Toplantı Grup Kararavan’ın ezgilerine bir kez daha teslim edildi.

İzmir Marşı’nın hep birlikte söylenmesi sonrasında da gecenin sonuna gelinmiş oldu…

Kutlama gecemize gelemeyen, çeşitli nedenlerle kaçıran, Akbük dışında olan arkadaşlarımıza son bir sözümüz var:

  • Kendinizi üzmeyin, gelecek sefere…

 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI