Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

DİDİM’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DİDİM’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde kutlama programı gerçekleştirildi. Kutlama programına Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim Garnizon Komutanı Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Çıplak, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Kamu kurumların amirleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve eğitim camiası katıldı.

Didim Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ tarafından konuşma gerçekleştirildi.  Programda günün anlam ve önemine ilişkin slayt sunumları ve gösteriler düzenlendi. Törende emekli olan öğretmenlere sertifika sunumu yapılırken, göreve yeni başlayan öğretmenler için de yemin töreni gerçekleştirildi.

Törenin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi. Kutlama programında Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sahneye koyuldu; program müzik dinletisi ile sona erdi.
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!