Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVMA ÇABASI

DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVMA ÇABASI

Hakkını arayan ve sesini yükseltenden korkan iktidar; kadınları susturmak istediği gibi enflasyondan söz edenleri, enflasyon hesabının yanlış olduğunu söyleyenleri de susturmak istiyor. Dünyanın hiçbir uygar, çağdaş, demokratik ülkesinde örneği olmayan bilgiyi, bilimi yasaklamaya ve hapsetmeye çalışan bu yasakçı zihniyetin, hak-hukuk-adalet söylemlerine kim inanır?

İktidar medyasına sızdırılan ve medyada yer alan bilgilere göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) dışında enflasyon hesabı yapan, istatistik yayınlayanlara yasak geliyor ve 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları

öngörülüyor.

✓ İktidar, enflasyonla mücadele edeceğine enflasyondan söz edeni sopayla, hapisle tehdit ediyor. Niçin? Her gün onlarca maddelik torba yasaları TBMM’den geçirirken, insanlık onuruna aykırı, vahşi cinayetleri örtbas etmeye imkân sağlayan bir yasayı değiştirmek yerine, o yasayı savunup arkasına sığınarak hukuktan, adaletten söz ediyor. Ülkeyi yönetenler yüzleri bile kızarmadan, ‘Her şey hukuka uygun, yasayı uyguladık’ diyebiliyor! Yıllık enflasyon yüzde 140’ı aşarken yüzde 61,14 masalına inanmamızı isteyebiliyor!

✓ Domates 25-30 TL, Et 100-140 TL, Dolmalık Biber 35-40 TL, Kuru Fasulye 25-35 TL, 1 Litre süt 15 TL, vb. iken;

✓ Market-Pazar alışverişinde 200 TL ile bir poşet dolmazken; TÜİK’in enflasyon rakamlarına kim inanır? Bu verileri yayınlayan TÜİK’in güvenirliği kalır mı?

İktidar ve ekonomi yönetimi artık gerçekleri gizleyemiyor. Bu nedenle enflasyon rakamları kamuoyunda daha fazla kabul görmeye başlayan Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) başta olmak üzere doğruları yazıp-çizen, halkı doğru veri ve analizlerle aydınlatan herkesi hedef tahtasına yerleştiriyor. Bu yasakçı zihniyet; ülke için, kadınlar, çocuklar, gençler, mağdurlar, mazlumlar, haksızlığa, adaletsizliğe uğrayan herkes için en büyük tehdit olmaya devam ediyor!
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!