Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

MAKEDONYA GÖÇMENLERİ:DEVRİMLERİNİN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ

MAKEDONYA GÖÇMENLERİ:DEVRİMLERİNİN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84.yıldönümü nedeniyle bir Anma mesajı yayınladı.

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Birol Özkardeşler mesajında şu ifadelere yer verdi "Büyük Önder, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 84.yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayatını Türk Milletinin geleceği için mücadele içerisinde geçirmiş, Türk Milletinin kurtuluşunun yine milletin azim ve kararlığıyla mümkün olabileceğini kendine düstur edinmiştir. Büyük önder, emperyalizme karşı verilen bir Kurtuluş Savaşının kazanılmasının tek başına yeterli olmadığını siyasi,iktisadi ve kültürel alanlarda kazanılacak zaferlerle tam bağımsızlığa ulaşmanın mümkün olabileceğini öngörmüştü.Türk Milletinin büyükfedakarlıkları ile çıkılan bu yolda Kurtuluş Savaşı'nın kazanılması ve ardından modern Türkiye için başlayan mücadele Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le başladı, bugünde aynı şekilde devam etmekte ve devam edecektir. Bu büyük mücadele Türk Milletinin olduğu gibi diğer mazlum milletlere de kurtuluş ve bağımsızlık yolunu açmıştır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete ve devrimlerine dünya varoldukça sahip çıkmaya ve daha ileriye götürmeye devam edeceğiz.

Ruhu şad olsun.
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI