Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

“BU KARAR İSTANBUL SEÇİMLERİNİN HAZIMSIZLIĞIDIR”

 “BU KARAR İSTANBUL SEÇİMLERİNİN HAZIMSIZLIĞIDIR”

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki cezanın Yargıtay tarafından onanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamasında “Düşünce ve siyasi görüşü nedeniyle insanları yargılamak, cezalandırmak hiçbir hukuka sığmaz” diyen Bülbül, mahkemenin verdiği kararı “garabet” olarak nitelendirdi.

CHP’li Bülbül açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Partimizin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yerel mahkemenin verdiği ceza daYargıtay’ın kararı da tam bir hukuk garabetidir.Tek adam rejiminde yargının nasıl siyasallaştığının bir örneğidir. Bu süreç hukukun emir-komuta ile işlediğinin açık göstergesidir.Saray ve yargısı bilmelidir ki bu hukuksuzluk devam etmeyecek ilk sandıkta demokrasi ve özgürlük umudu yeşerecektir.Anayasal hak ve özgürlüklerin yaşandığı, kuvvetler ayrılığının var olduğu, bağımsız ve tarafsız yargının hakim olduğu Hukuk devleti ülkemizde kurulacaktır.”

“SİYASİ ÖZGÜRLÜĞÜ GASP EDİYORLAR”

“Mevcut iktidar uyguladığı düşman hukuku ile bu ülkedeki siyasi özgürlüğü gasp etmektedir.Biliyoruz ki bu karar, İstanbul seçimlerinin hazımsızlığı, kaybedilmek üzere olan iktidar koltuklarının korkusundan ibarettir.Bugün sayın Kaftancıoğlu’na siyasi yasak verip cezaevine göndermek isteyen zat ve şürekası da şunu bilsin ki; bu baskı, dayatma ve ceza sistemi bizi yolumuzdan bir adım geri attırmayacaktır. Çünkü bizler gücümüzü bu ülkenin dayanağı olan Anayasa’dan ve halkımızdan alıyoruz.”

 

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!