Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP’DEN KISA HABERLER

GÜNÜMÜZÜN MERD-İ KIPTÎLERİ!

Başarılı bir hukuk adamı olan Haluk Pekşen "Yasa, savcılara hiçbir izin almadan, doğrudan malvarlığını araştırmayı emrediyor. Savcılar bunu sorgulamıyorsa, neyi sorgulayacak?" diye sordu. Haksız mı? CHP Sözcüsü Faik Öztrak da "Ülkede maalesef adalet çöktü, Saray beslemelerinin burnu 'pudra şekeri' doldu" diyerek adaletten yana pek umutlu olmadığını dile getirdi.

SONBAHARDA SEÇİM OLABİLİR, HAZIRLANIN

Yıl sonuna doğru erken seçim beklediğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarına "Sonbaharda seçim bekliyorum, olacak gibi" derken, "Hazırlanın" talimatını verdi.

KILIÇDAROĞLU: SMA HASTALARININ YANINDAYIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SMA hastalarına ilişkin, "Bütün kardeşlerimin şundan emin olmalarını isterim; her yerde, her koşulda sizin yanınızdayız ve sizin haklarınızı sonuna kadar savunacağız." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN YALOVA HAMLESİ

Memleket Hareketi'nin kurucusu Muharrem İnce, partisini gelecek ay kuracak. CHP'de ise bu gelişmeye paralel olarak yeni planlama yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 ili kapsayan gezilerine İnce'nin memleketi Yalova'yı da ekledi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN MONTRÖ ÇIKISI

Meclis Grup konuşmasında kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasını, esnafın ve çitçinin borçlarının yapılandırılmasını isteyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u da "TBMM Başkanı, Montrö Sözleşmesinin ne anlama geldiğini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için ne kadar önemli olduğunu bilmiyorsa o koltukta oturmamalıdır" diye eleştirdi.

AHMET İSVAN ANISINA SERGİ

İstanbul'un en yüksek oy oranıyla seçilen eski Belediye Başkanı Ahmet İsvan anısına açılan sergide, fotoğraflar, karikatürler, yazışmalar, raporlar, kitaplar, videolar, objeler ve gazetelerin yanı sıra döneme ait basın toplantılarının ses kayıtları bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Saraçhane Sergi Salonu'nda açılacak olan "Fatih'in Rönesansı" adlı sergi yarın sanatseverlerle buluşturacak.

AKPM BAŞKANI DAEMS TÜRKİYE'DE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Rik Daems'i Beştepe'de kabul etti., Daems daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Genel Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ile görüştü.

DEV AFİŞ ASILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesinin iptaliyle ilgili olarak Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 81 il kadın kolları başkanları, Merkez Yürütme Kurulu üyeleri ve kadın milletvekillerinin düzenlediği basın toplantısına katıldı.

TORUN: CHP'Lİ BELEDİYELER HALKI KANDIRAN PROJELERE BİR KURUŞ BİLE AYIRMAYACAK!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 31 Mart yerel seçimlerinin ikinci yıl dönümünde, CHP'li belediyelerin faaliyetlerini değerlendirdi, yerel yönetimlerdeki yeni yol haritalarını anlattı.

SÖZDE MİLLİYETÇİLER NEDEN SESSİZ!

İYİ Partili Yokuş, bu duruma MHP'nin sessiz kalmasını eleştirirken, "Cumhuriyetle hesaplaşmak istiyorlar" dedi. CHP'li Gülizar Karaca ise iktidarın güç zehirlenmesi yaşadığını belirtip, "Maske düştü. Atatürk'ün çağdaşlaşma projesi Cumhuriyet sevdalılarının olacak" diye konuştu.

TL DİP YAPTI, 200 TL'LİK BANKNOT 11 YILDA 107 DOLAR ERİDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel'in araştırmasına göre tedavüle girdiği 2009 yılında 131 dolar değerinde olan 200 Türk Liralık banknotun değeri 24 dolara kadar düştü. 200 liralık banknot sayısı 11 yılda yüzde 940 oranında arttı.

YABANCIYA TESLİM OLMANIN KANITIDIR

İktidarın sürekli olarak dış güçler ekonomimize saldınyor tezi üzerine uluslararası bir şirketin yöneticisini Merkez Bankası başkan yardımcılığı görevine getirmesi muhalefet tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak atamanın önemi olmadığını belirtti.

SORUNLARI DİNLEYECEKLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve beraberindeki 21 milletvekilinden oluşan heyet, bugün ve yarın Isparta'da olacak.

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!