Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP LİDERİ SERGİ AÇILIŞINA KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1973 ve 1977 yıllarında İstanbul'da belediye başkanlığı yapan Ahmet İsvan'ın görev yaptığı döneme ait seçkilerin yer aldığı 'İstanbul'un Halkçı Belediye Başkanı Ahmet İsvan (1973-1977)- sergisinin açılışına katıldı.

'İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GERİ GELECEK'

İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine dair karar üzerinden Meclis yüklenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Meclis Başkanı, TBMM'nin iradesini ipotek diyemiyor. İstanbul Sözleşmesi geri gelecek, hiç kimse endişe etmesin" dedi.

ESNAF VE ÇİFTÇİ BAHÇELİ'NİN UMURUNDA MI?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah rızası için bir gün, ama bir gün Sayın Bahçeli'nin 'Ya bu esnafın derdi nedir? diye sorduğunu duyduğunuz mu? Duymadınız, duyamazsınız, onun derdi biziz. Peki hadi esnafı unuttu diyelim. Bir güne bir gün Sayın Bahçeli'nin 'Ya bu çiftçilerin derdi nedir? diye bir soru sorduğunu duydunuz mu?" şeklinde konuştu.

ÇAKICI, KILIÇDAROGLU'NA YÖNELİK İFADELERİ NEDENİYLE YARGILANIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ifadeleri nedeniyle Alaattin Çakıcı'nın, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret" ve 'tehdit" suçlamalarıyla yargılanmasına başlandı.

'SANA OY YOK' DİYEN MAHRUZE TEYZE'YE SÜRPRİZ ZİYARET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, "Sana börek, kete yaparım ama oy vermem" diyen Mahruze Keleşi ziyaret etti.

DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ KİMSE MERAK ETMESİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sözcü Gazetesi'ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Mücadeleye devam ediyoruz. Demokrasiyi getireceğiz, kararlıyız. Demokrasi geldiğinde rahat bir çözüm ortamına kavuşulacak. İnsanlar düşüncelerini açıklayabilecek" diye konuştu.

İTTİFAKIMIZDA ÇÖZÜLME YOK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Daems ile görüşmesinde, "İlk seçimde kazanacağız. Demokratikleşme dönemini başlatıp, parlamenter sistemi getireceğiz. Millet İttifakı içinde fevkalade güçlü bir dayanışma var" dedi.

'EPDK, ŞİRKETLERE ELEKTRİK KIYAĞI YAPTI'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, EPDK'nin yeni tarifesinden özel şirketlere çifte kıyak çıktığını, vatandaşın ise unutulduğunu dile getirerek, "Birim fiyatında yapılan indirimin neredeyse iki katı tutarında dağıtım bedeli arttı. Vatandaşın ödeyeceği fatura değişmeyecek ancak faturadan özel dağıtım şirketlerine ayrılan pay artacak. Halka indirim yok, şirketlere kıyak var" dedi.

AKIN: ÜLKEDE TARIMI BİTİRDİLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığındaki CHP heyeti dün Isparta'da incelemelerde bulundu. Saha çalışması öncesinde açıklamalar yapan Akın, "2 gün boyunca bütün ilçeleri gezerek esnafı, çiftçiyi ve sanayici ile toplumun çeşitli kesimlerini dinleyeceğiz. Ülke olarak bir ekonomik buhran içindeyiz. İktidarın yanlış politikaları ile halkımız çok zor günler geçiriyor. Ama asla umutsuz değiliz, çünkü çözüm önerileriyle biz CHP olarak sokakta sizlerin yanındayız" dedi.

CHP'DEN 'LEBALE KONGRE' ÇETELESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, iki hafta önce yapılan AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından koronavirüse yakalanan bazı partililerin listesini hazırladı. Adıgüzel, paylaşımında etiketlediği Koca'ya "Lebaleb dolu AKP kongreleri yüzünden virüs tüm Türkiye'de yeniden yayıldı dediğimizde 'Bu konuyu gündemde tutmayalım' diyordunuz. Bakın teşkilatınızdan birçok kişi pozitif çıkmış belki bir geçmiş olsun demek istersiniz" dedi.

BELEDİYELERİMİZ SORUN ÇÖZÜYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP'li belediyelerin 2 yılını değerlendirdi. Torun, "Belediyelerimiz pandemi süreci içerisinde 9 milyon 600 bin vatandaşa ayni, 1 milyon 700 bin vatandaşa nakdi yardım yaptı" dedi.

TRT'DE HAREMLİK SELAMLIK SINAVI

TRT, 27 Mart 2021 Cumartesi günü Ankara'daki Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde yaptığı kurum içi yükselme sınavında bir skandala imza attı. TRT, bin 260 kişinin katıldığı kurum içi sınavı kadın ve erkek personeli ayırarak, haremlik selamlık yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, "TRT yöneticileri, anayasamızın laiklik ilkesini çiğneyerek açıkça suç işlemiştir. Hesap vermesi için bütün yasal haklarımızı kullanacağız. Niyetinizi biliyoruz ve buna izin vermeyeceğiz" dedi.

'ARTIK HER KADIN CİNAYETİNDEN İKTİDAR SORUMLU'

CHP'nin kadın milletvekilleri, TBMM'de düzenledikleri basın toplantısında İstanbul Sözleşmesinden çıkılmasına tepki gösterdi. Bartın milletvekili Aysu Bankoğlu, Anayasamın 90. maddesine göre Cumhurbaşkanı'nın insan hakları ile ilgili uluslararası sözleşmeleri feshedemeyeceğini belirterek "Feshetme girişimini bu yüzden tanımıyoruz" ifadesini kullandı.
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!