Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP’DEN KISA HABERLER

İSTANBUL'A HİZMET ETMEK AYRICALIKTIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane Binası'nda Ahmet İsvan Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Ahmet İsvan adına açılan sergiyi gezen Kılıçdaroğlu, "Üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul'a hizmet etmek, farklı bir şeydir" dedi.

YOKSULLUĞUN FOTOĞRAFI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Çekmeköy'de yoksul vatandaşların yaşadığı Nişantepe Mahallesi'ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'nun ilk durağı kağıt toplayıcılığıyla geçimini sağlayan bir ailenin evi oldu. 5 çocuklu ailenin annesi, "Vaziyetimizi, rezilliğimizi görüyorsunuz. Kağıt topluyoruz ama kurtarmıyor" diye yakındı.

BABACAN: PARLAMENTER SİSTEM TRAFİĞİ BAŞLIYOR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti olarak, diğer muhalefet partileri ile parlamenter sistem üzerine bir çalışma başlatıldığını söyledi. Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun parlamenter sistemle ilgili çalışmaları birlikte yürütmeyi kabul ettiğini ve yakında trafiğin başlayacağını belirtti.

ÖNAL'IN AİLESİNİ TELEFONLA ARADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de eşi Serkan Önal tarafından öldürüldüğü belirtilen Ceyda Önal'ın ailesine taziyelerini iletti.

KILIÇDAROĞLU YURTTAŞIN BORÇLARINI KAPATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen günlerde Bursa'da yaptığı esnaf ziyareti sırasında bir kasabın duvarında gördüğü veresiye fişlerini Bursa İl Başkanı İsmet Karaca aracılığıyla ödeyerek kapattı.

KILIÇDAROĞLU 1881 FİDAN SATIN ALDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesinin başlattığı "Yeşilin Başkenti" projesinden 1881 fidan satın aldı.

DAĞITILAN TABLET SAYISI 2 MİLYON MU, 660 BİN Mİ?

Erdoğan 2 milyon tablet sayısını açıklamadan önce 2 Şubat'ta ise CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer'e 359 bin 120 tablet dağıtıldığını açıklamıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu durumu TBMM'deki grup toplantısında eleştirmişti.

CHP'DEN DOĞAL GAZ ZAMMINA TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bu yıl doğal gaza dördüncü kez zam yapıldığını belirterek, "Her ay yüzde 1 oranında yapılan ve olağan hale gelen zamlarla algı yönetilmek istense de vatandaşlarımız bu zam yağmurunda nefes alamaz hale geldi" dedi.

CHP EKONOMİ MASASI ÇANKIRI'DA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Yeni kuralımız borçla ekonomiyi şişiren değil, üreterek ülkemizi zenginleştirecek bir büyüme stratejisi. Ne var bunda? İç ve dış tasarrufları betona değil, üretime ve döviz kazandıran faaliyetlere yönlendirmek gerekiyor." dedi.

AKP'DE KONGRE VAKALARI ARTIYOR

AKP 7. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün Covid-19 testi de pozitif çıktı. Öz'ün sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde karantinada olduğu belirtildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, sosyal medya hesabından, iki hafta önce yapılan AKP 7. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından koronavirüse yakalanan bazı AKP'lilerin listesini paylaşarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "Bakın teşkilatınızda birçok kişi pozitif çıkmış belki bir geçmiş olsun demek istersiniz" diye seslenmişti.

HUKUKSUZ TEKLİFE DİRENECEĞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'ne ilişkin, "Yerel seçim sonuçlarını bir türlü içine sindiremeyen, kaybettiği belediyelerden intikam almak için her yolu deneyen siyasi iktidar, şimdi de turizm bölgelerindeki belediyelerimizin taşınmazlarına göz dikti. Bu hukuksuz teklife karşı sonuna kadar direneceğiz" dedi.

MEB'İN KARARSIZLIĞI KAOS YARATIYOR

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yüz yüze eğitime ilişkin olarak kararı il hıfzıssıhha kurullarına bırakmasına tepki gösterdi.
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!