Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP’DEN KISA HABERLER

İŞ BULAMAYAN MEZUNDAN PARA VE FAİZ ALAMAZSINIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarları döneminde, Kredi Yurtlar Kurumundan (KYK) burs alan öğrencilerden iş verilmediği sürece bu paranın talep edilmeyeceğini ve faiz işletilmeyeceğini söyledi.

VELİ AĞBABA: BİR YILDA 125 BİN ESNAF İFLAS ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi verileri üzerinden yaptığı tespitlerle esnafın yaşadığı pandemi depremini ortaya çıkardı. Geçen yıl 99 bin 588'e ulaşan meslekten ve sicilden terkin yaparak kepenk kapatan, yani iflas eden esnaf sayısına bu yılın ilk 2 ayında 19 bin 727 esnaf daha eklendi. Ayrıca ticaret odalarına kayıtlı esnaftan da 5 bin 595'i yine ilk 2 ayda iflas etti.

BİN 371 KART İÇİN AMBARGO UYGULANMIŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (ÇİMER) basın kartı iptal edilen, yenilenmeyen, başvuruları reddedilen ya da bekletilen gazetecileri sordu. Gazetecilerin, basın kartı başvurusunun iptal edilmesinin ise bir daha alamayacakları anlamına gelmediği ifade edilen cevapta "Aksine eksikliklerin giderilmesi halinde başvurular olumlu değerlendirilecek" denildi.

HER 50 KİŞİDEN 1'İ UYUŞTURUCU BATAĞINDA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, uyuşturucu kullanımının sürekİi arttığını, buna rağmen haklarında kamu davası açılanların sayısının azaldığını ortaya koyarak, "2009-2019 yıllan arasında uyuşturucuya bağlı suçlardan toplam 2 milyon 69 bin 868 kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarınca şüpheli sıfatıyla işlem yapıldı." dedi. Sokaktaki her 50 kişiden l'i uyuşturucu batağına saplanmış durumda

KILIÇDAROĞLU'NDAN AVUKATLAR GÜNÜ MESAJI

CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü'nü sosyal medyadan yayınladığı mesajla kutladı. Twitter'dan paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Tüm baskı ve sindirme politikalarına rağmen mesleğini onuruyla omuzlayan değerli avukatlarlarımızı selamlıyorum. Hukukun üstünlüğünün yeniden hakim, yargının bağımsız ve tarafsız olacağı, özgür ve demokratik Türkiye'yi inşa edeceğimizin sözünü veriyorum." dedi.

DARBELER EN ÇOK CHP'YE ZARAR VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK'da 104 emekli amiralin yayımladığı bildiri ele alındı. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmeleri yaptı: "İnsanlar kendi düşüncelerini açıklamıştır. En fazla darbe mağduru olan CHP'dir. Bütün darbelerden en çok zarar görmüş partiyiz."

ÖZTRAK: EMEKLİ AMİRALLERDEN DEĞİL SARIKLI AMİRALLERDEN KORKUN

CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan parti Sözcüsü Faik Öztrak, 104 amiralin imzaladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili bildiriye ilişkin "Erdoğan yeni bir 'darbe mağduru' oyununun perdesini açtı. Türkiye'de 'darbe olmasın' istiyorsanız, emekli amirallerden değil, sarıklı amirallerden çekineceksiniz" dedi.

CHP'Lİ AKIN'DAN 'TL'YE DÖNÜN UYARISI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bazı kamu projeleri için döviz üzerinden verilen garantilerin derhal Türk lirasına çevrilmesi gerektiğini belirtti.

YENİ ANAYASAYI BİZ YAPACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, AK Parti'den gelen yeni anayasa çağrılarına karşılık, "AYM kapatılmalı diyenlerle mi anayasa yapacağız? Tek adam sistemini savunanlarla mı anayasa yapacağız? İlk seçimde iktidar olup, toplumsal uzlaşmayla, insan odaklı yeni anayasayı biz yapacağız" dedi.

ALTUN HEDEF GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye 'destek' verdiklerini iddia ederek, muhalefetten bazı kişilerin isimlerini paylaştı. CHP'li Onursal Adıgüzel de konuyla ilgili "Maaşını milletin ödediği bir devlet memuru oturmuş aklınca AKP'ye karşı fikir beyan eden milletvekillerinin, parti yöneticilerinin çetelesini tutuyor" dedi.

DÜNYA LİSTELERİNDE ŞAHLANIYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye'nin yüksek enflasyonla dünya listelerine girdiğine işaret ederek, şunları söyledi: "Enflasyon 16.19. En yüksek enflasyon oranına sahip dünyada 14, Avrupa'da birinci G-20 ülkeleri arasında Arjantin'den sonra ikinci sıradayız. Dünyada 30'dan fazla ülkede yıllık enflasyon ya sıfır ya da sıfırın altında, Türkiye ise şahlanmaya devam ediyor."

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!