Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP’DEN KISA HABERLER

KILIÇDAROĞLU: BİLİM KURULU HİKAYE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bilim Kurulunun tamamen hikaye olduğunu söyledi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Pandemi sürecinde olunduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Şu anda pandemi sürecindeyiz. İnsanlar can derdinde. Aşı bekliyorlar. Kim halkın can güvenliğini sağlayacak? Bu ülkeyi kim yönetiyor?" diye sordu. Aslı Özkısırlar'ın İzmir'de tedavi için bir türlü boş yatak bulamadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "21. yüzyılın Türkiye'sinde yatak bulunamadı ve hayatını kaybetti. Kim sorumlusu? 'Bay Kemal sorumlusu' diyecek. Beyefendi bunun sorumlusu sensin sen" dedi.

DÖVİZ ÜZERİNDEN VERİLEN GARANTİLERİN DERHAL TL'YE ÇEVRİLMESİ GEREKMEKTEDİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bazı kamu projeleri için döviz üzerinden verilen garantilerin derhal Türk lirasına çevrilmesi gerektiğini belirtti.

EN YÜKSEK ENFLASYONA SAHİP 14'ÜNCÜ ÜLKEYİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bazı emekli amirallerin imzasıyla yayımlanan açıklamaya ilişkin, " Emekli amirallerin yaptığı paylaşımın yöntem ve şekli elbette eleştirilebilir, ama bu metinden darbe çıkartmak doğrusu farklı bir hüner ister." dedi.

ÖZTRAK: UCUBE PROJEYE PARA ÖDEMEYECEĞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 104 amiral tarafından imzalanan Montrö bildirisinin "Kanal İstanbul tartışmalarını nasıl etkileyeceği" sorusu üzerine değerlendirmelerde bulundu. Öztrak, "Biz iktidara geldiğimizde bu ucube projenin yapımcılarına paralarını ödemeyeceğiz. Projeyi kim istiyor? Anketlere bakıyorsunuz. 
Millet istemiyor, İstanbullular istemiyor. Montrö Sözleşmesinden Kanal İstanbul'a yol döşemek, gerekçe üretmek aslında rant sevdası ile sarhoş olmuş bir zihniyetin ürünüdür ve okyanus ötesine selam göndermektir" diye konuştu.

BİLDİRİYİ İMZALAYAN EMEKLİ AMİRALLER VE YAKINLARI FİŞLENDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba "Emekli amirallerin yakınlarını bir gazete fişliyor. Muhabirlik değil muhbirlik yapıyor" dedi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Bu günler de geçer, iktidar operasyonunun aparatı olmayın" ifadesini kullandı.

KARACA: ADLİ İSTATİSTİKLER NEDEN YAYIMLANMIYOR?

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Adalet Bakanlığının istatistik verilerini ve 2020 ve 2021 yılının ilk 3 ayında, ev hapsi cezası verilen kişi sayısını Meclis gündemine taşıdı.

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!