Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP’DEN KISA HABERLER

CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Balkan Masası tarafından Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen "Atatürk'ü Anmak ve Anlamak Konferansına katıldı. Kılıçdaroğlu, "Şundan emin olmanızı isterim, Mustafa Kemal'in kurduğu bu partinin kadroları, yoldaşları olarak, güzel Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetin ikinci yüz yılında gerçek anlamda demokrasiyle taçlandıracağız" dedi.

"BİR YILDAKİ ZAM YÜZDE 28,9, İNDİRİM YÜZDE 3 BİLE DEĞİL"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik faturalarından TRT payı ile enerji fonunun kaldırılmasının tek başına vatandaşın fatura yükünü hafifletmeyeceğini belirtti.

22 MİLYON MUHTAÇ!

CHP milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 22 milyon kişinin muhtaç durumda olduğunu belirterek geçen yıl hane başına 572 lira olan sosyal yardımın 2022 için 414 lira öngörüldüğünü vurguladı.

MECLİS'TE TÜGVA GERİLİMİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda; Sayıştay'ın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesindeki tespitlerini sıraladı. "Engelli olmadığı halde maaş alan liste TÜGVA'dan mı geldi, yoksa saraydan mı?" sorusunu yönelten Karaca, sözlerini kesen AK Parti milletvekillerine "Bakan cevap verecek, size ne oluyor? Ben suçlamıyorum, soruyorum" tepkisini gösterdi.

ATATÜRK'ÜN KURDUĞU PARTİYİ KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "CHP kapatılabilir demek, demokrasinin temeline dinamit koymaktır. Barlas darbe çığırtkanlığı yapıyor. 12 Eylül darbecilerinin başaramadığını kimse aklına bile getirmesin" dedi.

YÜKSEK YARGIYI MECLİS SEÇECEK

Altı muhalefet partisinin güçlendirilmiş parlamenter sistemin ana ilkelerini belirlemek amacıyla kurduğu muhalefet masası görüşmelerini sürdürüyor. Genel başkan yardımcıları düzeyinde gerçekleştirilen; CHP'den Muharrem Erkek, İYİ Parti'den Bahadır Erdem, Saadet Partisi'nden Bülent Kaya, Demokrat Parti'den Bülent Şahinalp, DEVA Partisi'nden Mustafa Yeneroğlu ve Gelecek Partisi'nden Ayhan Sefer Üstün'ün katıldığı toplantıda yargı alanında öngörülen Parlamenter sisteme dönüş için toplantılarla bir araya gelen altı muhalefet partisi, yetkileri budanan Sayıştay'ı masaya yatırdı.

ATATÜRK'ÜN KURDUĞU PARTİYİ KAPATMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Türkiye'nin kurucu partisinin kapatılmasını telaffuz etmek hadsizlik, edepsizliktir. Atatürk'ün kurduğu partiyi kapatmaya kimsenin gücü yetmez" diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI SERBEST DÜŞÜŞTE

YÖNEYLEM'in Ekim 2021 araştırmasına katılan her on kişiden 9'u ekonomiden dert yandı. Ankete göre Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın önünde. AKP ve CHP arasında makas da iyice daraldı. Araştırmaya göre AKP yüzde 26'ya, MHP ise yüzde 5'e geriledi. CHP yüzde 25,4, İYİ Parti 10,3 oranında desteğe sahip. Halkın yüzde 60'ından fazlası seçimi Erdoğan'ın karşısındaki adayın kazanacağını düşünüyor.

KARŞIMA ÇIK ÇAĞRISI YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. "Bakın ilkokul mezunu bir bakkal bunlardan daha iyi yönetir" diyen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'a bir çağrı yapmak istiyorum, gel TV'de çık karşıma. Madem sen ekonomistsin, madem bu işin kompetanısın, gel kardeşim" ifadesini kullandı.

AKP'NİN AMPULÜNÜ YURTTAŞ SÖNDÜRECEK

TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye daha önce böyle bir tabloyla karşılaşmadı. Bir bakan çıkıp, 'Kış geliyor evi daha az ısıtın, tasarruf edin' diyor. Bu millet tasarrufu yapacak ve ampulü söndürecek" dedi.

GÜNDEMİNDE HAKARET YOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmada şunları söyledi: "İstanbul'daydım. İklim Değişikliği Eylem Planına katıldım. İstanbul'u korumak istiyorum. Beton ormanından çıkarmak istiyorum. İstanbul'un iklimini korumak istiyorum. Ve İstanbul'a Kanal İstanbul'un yapılmasını istemiyorum."

KADINLARIN HAKKI KADINLARA TESLİM

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İktidara gelince ilk bir hafta içinde İstanbul Sözleşmesi'ni imzalayacağız ve kadınların hakkını kadınlara teslim edeceğiz" dedi.

CHP GENÇLİK KOLLARI

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, görevini önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz'dan devraldı. CHP genel merkezinde düzenlenen törende, Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini devreden Emre Yılmaz, CHP Gençlik Kolları 16. Olağan Kurultayı'nda 383 oyla başkan seçilen Gençosman Killik'e başarı dileklerini iletti. Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ile CHP Gençlik Kolları üyeleri de katıldı.

ÖZTRAK: MAKYAJLI ENFLASYONDAN BİLE DÜŞÜK

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantı bitiminde CHP'li Faik Öztrak basın toplantısı düzenledi. Öztrak, partilerine zam dolayısıyla şikayet telefonlarının geldiğini belirtti.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN 125 MİLYON LİRALIK KARA KIŞ DESTEĞİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda kara kış destekleri başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021 -2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca gıdadan giysiye, sobadan yakacağa kadar 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kış aylarında yurttaşlara destek olmalarının önemini vurgulamıştı.

EŞİNDEN BOŞANMIŞ KADINLARA FON

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde ilk 6 ayda kadınlar için atacakları 6 adımı anlattı. Kılıçdaroğlu'nun vaatleri arasında 'ev kadınlığının iş tanımına dahil edileceği, şiddet gören kadınlara özel mahkeme ve boşanmış kadınlara fon kurulacağı' da yer aldı.

TARİHE YENİ VE GÖRKEMLİ BİR İMZAYI HEP BİRLİKTE ATALIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen "Türk Dünyası Ülkeleri 30. Bağımsızlık Yılı Sanat Kutlamaları" önceki akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşti. Etkinliğe, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı. Etkinlikte konuşan Kılıçdaroğlu, "Altı büyük Türk devleti bir araya gelip, gücünü ortaklaştırdığı zaman, emin olun dünya tarihine yeni ve görkemli imzayı hep beraber atmış oluruz' dedi. Akşener ise "Hoyratça kullanılan ve sonunun geldiğinden endişe edilen bu dünyanın, o bizim medeniyetimizle kurtulabileceğini anlatabileceğimiz günler gelir" ifadesini kullandı.

YOLSUZLUK YAĞIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yaptığı çağrının etkileri üzerine, "Gayet güzel geri dönüşler var. Yağmur gibi de bir sürü belge akıyor. Bunlar yolsuzluk belgeleri. Ama her belgeyi alıp hemen kamuoyu önüne çıkmıyoruz. Doğrulatıyoruz" dedi.

TÜRKİYE, LİYAKATSİZ VE EHLİYETSİZ KADROLARIN ELİNDE

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, toplantının en önemli maddesinin karakış gelmeden, milletin cüzdanını, tenceresini boşaltan hayat pahalılığı olduğunu söyledi.

ASGARİ ÜCRET YILDA 2 KEZ ARTIRILMALI

Asgari ücretten alınan vergilerin kaldırılması için çağrı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, iktidara "Yıl başında asgari ücret 385 dolardı. Şimdi 29i dolar. Fark 94 dolar. Önce 94 doları millete iade et. Asgari ücreti 912 lira artırın, 3 bin 740 liraya çıkarın" diye seslendi

ERDOĞAN HAYAL ALEMİNDE YAŞIYOR, MİLLETİN HALİNİ GÖRMÜYOR

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yüklenen Öztrak, "Erdoğan milletin halini görmemektedir. Hayal aleminde yaşamaktadır. En son 'Yatırım, üretim ve istihdam hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Bu kararlı gidişimiz sayesinde Avrupa şaşkın, dünya şaşkın. Bu gidişi görünce şok oldular' deyiverdi. Biz de şok olduk bu lafları duyunca. Şu saraylarında içtikleri neyse o efulillerden millete de ikram etsinler, bari milletçe o kafaya gelelim" dedi.

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!