Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP’DEN KISA HABERLER

CHP'Lİ BELEDİYELERDE 2,8 MİLYON AİLEYE DESTEK

İktidarın 'Kara Kış Fonu kurulması' çağrısı önerisini dikkate almadığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "CHP'li belediyeler 2,8 milyon aileye, 1 milyar 57 milyon lira destek verdi" dedi. Torun, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kış ayları öncesinde siyasi iktidara, ihtiyaç sahibi yurttaşlar için "Kara Kış Fonu kurulması" çağrısında bulunduğunu anımsattı.

HALKIN PARTİSİ OLMAK İÇİN ÇABALIYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti CHP'dir. Şimdi gerçek anlamda halkın partisi olmak için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz." dedi.

AKP'DEN AYRILIP CHP'YE GELDİLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında AKP Genel Merkezi Uyuşturucuyla Mücadele Komisyon Başkanlığı yapan Cevdet Nasıranlı'nın da bulunduğu 20 kişiye rozetlerini taktı.

HRANT'SIZ 15 YIL

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink katledilişinin 15'inci yıl dönümünde, suikaste uğradığı yerde anıldı. Hayat arkadaşı Raket Dink anma konuşması esnasında gözyaşlarına hakim olamadı. CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Anadolu; ayrışmanın ve nefretin değil, daima sevgi, birlik ve hoşgörünün yeşerdiği topraklardır. Bu toprakların evladı olarak birlikteliğin gelişmesi için mücadele eden Hrant Dink'i aramızdan koparılışının 15. yılında sevgi ve özlemle anıyorum" ifadelerine yer verdi.

KILIÇDAROĞLU, AB BÜYÜKELÇİLERİYLE BULUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Türkiye'de görevli büyükelçileri ile dün akşam yemeğinde bir araya geldi. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer Landrut'un da katıldığı yemekte Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile AB Uyum Komisyonu Üyesi Milletvekilleri Özkan Yalım, Türabi Kayan, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Sibel Özdemir eşlik etti.

YARALARI SARMA VAKTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin yaralarını sarma vaktidir artık. O yaralardan nemalananların devri artık bitti. Şimdi bize düşen, geçmişteki hatalarla yüzleşmek ve hakkı yenen insanımızla teker teker helalleşmektir. Evlatlarımıza refah ve huzur dolu bir ülke bırakmak için yapacağız bunu, başaracağız" dedi.

"1970-1980 MODEL POLİTİKALARLA BU EKONOMİ YÖNETİLMEZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Oztrak, dövize çevrilebilir mevduat gibi yöntemlerin 1970-1980'lerde uygulandığını, bu yöntemle bugün ekonominin yönetilmesinin mümkün olmadığını savundu.

TÜRKİYE'NİN BORCU 170 MİLYAR DOLAR

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yeni ekonomi modeli ekonomideki kırılganlığı ciddi biçimde artırdı. Bu yıl Türkiye'nin çevirmesi gereken 170 milyar dolar borç var. Hazine iç borcu bile dolarize olmuş halde" dedi

6 PARTİNİN SİSTEM ÇALIŞMASI BAŞKANLARDA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda 6 partinin hazırladığı ortak mutabakat metninin tamamlandığını ve genel başkanlara sunulduğunu söyledi. Erkek, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de ekonomik kriz yaşandığını, toplumun derin bir yoksullukla karşı karşıya olduğunu savundu. Bunun nedenlerinden birinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu iddia eden Erkek, ülkedeki olumsuz tabloyu değiştireceklerini belirtti.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ BİR SEKTÖR OLARAK GÖRÜLMELİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, enerji verimliliğinin, enerjinin yan kolu değil, bir sektör olarak görülmesi gerektiğini ifade ediyor. Akın, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planının 2017 yılında hazırlandığını ve 2023 hedefleri için 11 milyar dolar yatırım gerektiğini söylerken, bu yatırımların yapılmadığına dikkat çekiyor.

BİRLİKTE GELECEĞİ İNŞA EDECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da AKP'den ayrılarak CHP'ye katılan ilçe yöneticileri, muhtar ve iş insanlarına rozet taktı. Kılıçdaroğlu "CHP'ye katılımınız benim açımdan da partim açımdan da büyük bir onur. İnşallah beraber güzel bir geleceği birlikte inşa ederiz" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı Koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Doğu Masası çalışmaları kapsamında CHP'ye yeni katılımlar sürüyor.

SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ 2 YIL İÇİNDE GÖNDERECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve DP Genel Başkanı Gültekin Uysal Ankara'da EXPO 2021 Hatay Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Hatay'daki sığınmacı sorununa dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, "En geç iki yılda Suriyeli kardeşlerimizi davulla zurnayla ülkelerine yolcu edeceğiz. Kendi iradeleriyle dönmelerini isteyeceğiz. Can ve mal güvenlikleri sağlanacak, ülkelerinde üretmeyi isteyecekler" dedi.

ŞATAFAT REJİMİ

Ülkenin içinde bulunduğu dönemi "Şatafat rejimi" olarak nitelendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "AKP düşmanlık yapar gibi ülkede satılmadık kurum bırakmadı. Ortadoğu'nun lideri olacaktık, Dün Fetullah'ın sofrasına oturanlar bugün sarayın sofrasına oturuyor" diye konuştu.

UÇAKLARIN İNEMEDİĞİ BİR HAVAALANI NEDEN OLSUN?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, milyonlarca lira harcanarak yapılan havaalanlarına neden uçakların inemediğini sordu. Öztunç, "İçerisinde milletvekili, vali, müftü, iş insanları ve gazetecilerin olduğu heyeti taşıyan uçak, Kahramanmaraş'tan kalkıp İzmir'e indi. Aydın'da havalimanı vardı da neden İzmir'e indi bu uçak? Aynı heyeti geri getiren uçak, dönüşte Kahramanmaraş'a da iniş yapamadı, 5 tur atıp Gaziantep'e indi. Milyonlarca lira harcanarak yapılan havaalanına uçaklar inemiyor" dedi.

ÖZTRAK: KİŞİ KENDİNDEN BİLİRMİŞ İŞİ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın CHP'yi terörle işbirliği yapmakla suçlamasına yanıt verdi. Öztrak, "Kuvâ-yi Milliye'den neşet eden CHP'ye böyle bir suçlamada bulunmak, kendini bilmezlik, deli saçması, hadsizliktir. Kişi kendinden işi bilirmiş. Bugün terör örgütleriyle işine gelince kim kol kola girdi? Kim aynı yağmurda ıslandı? Kim terörist başının kardeşini televizyona çıkardı?" dedi.

EK BÜTÇE

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak dün MYK gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Öztrak, "2021 bütçe verileri açıklandı. Hükümet 1 trilyon 346 milyar liralık harcama yetkisi almış. Ama yaptığı harcama 1 trilyon 600 milyar lira. Bütçe harcamaları alınan ödenekten fazla. Ek bütçe çıkarıldı mı? Hayır! Meclisin bütçe yapma hakkı fiilen elinden alınmış durumda" dedi.

İPİN UCUNU ELİNDEN KAÇIRDI FATURAYI DA MİLLETE KESTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bıçak kemiği deldi, geçti. Zamlar, işsizlik milletimizi eziyor. Milletin hali, mecali kalmadı. Erdoğan, 'faiz sebep, enflasyon sonuç' dedi. Faizleri baskıyla indirdi. Doları kasten köpürttü. Enflasyonu azdırdı. İpin ucunu elinden kaçırdı. Hatasının faturasını millete kesti" dedi.

KURACAĞIMIZ İKLİM BAKANLIĞI'NI GENÇLER YÖNETECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere hitaben yazdığı 'iklim' mektubunda "Millet İttifakı'nın iktidarında doğal ekosistemin korunması ve eski haline döndürülmesini koordine edecek İklim Bakanlığı'nı kuracağız. Bakanlığın kadrolarını büyük ölçüde sizler oluşturacaksınız. Başarabiliriz, geleceği değiştirebiliriz" dedi.

TARİHİN EN SERT SEÇİMİ OLACAK

CHP Parti Meclisi Üyesi, önceki dönem milletvekili Eren Erdem, "CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'dur" açıklamasını değerlendirdi. Erdem, "Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bu siyasal ve ekonomik krizinden çıkışın tek yoludur. Türkiye'nin içinden geçtiği süreç, tarihin en derin bunalımı ve nihai olarak büyük bir devlet kriziyle beraber cereyan ediyor. Bu sürecin onarılması için ciddi bir devlet deneyimine ihtiyaç vardır. Millet İttifakı'nın tüm liderleri bu deneyime sahip. Ve Kemal Bey, bana göre; en doğru aktör" dedi.

İLGEZDİ: RANDEVU YOK, İNSAN SAĞLIĞA ULAŞAMIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş ilgezdi, vatandaşların doktor randevusu alamadığını yaptığı araştırma ile ortaya çıkardı. Farklı branşlardan muayene randevusu almaya çalışan İlgezdi, "Geciken tedavi bir insan hakları sorunudur. Geçen haftadan bugüne her gün İstanbul, Ankara ve İzmir'deki tüm branşlardan kendi adıma Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nden (MHRS) randevu almaya çalışıyorum. Göz, Kulak Burun Boğaz randevusu bulmanın imkanı yok. Dahiliye, Psikiyatri randevuları için 14 gün bekleyip yüzlerce kilometre gitmeniz lazım. Böyle sağlık sistemi olmaz" diye konuştu.

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!