Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

KADINI EŞYA GÖREN ZİHNİYETE SANDIKTA OY VERME

KADINI EŞYA GÖREN ZİHNİYETE SANDIKTA OY VERME

KADINLARI “EŞYA” GÖREN, “SAHİPLENDİRME”Yİ VAAT EDEN ZİHNİYETİ SANDIKTA SİLECEK MİYİZ? KARAR VER

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; kadınların kendi hayatlarına sahip çıkmalarını; 28 Mayısta oylarını Kemal Kılıçdaroğlu’na vermelerini istedi. Pamukkale Irlıganlı’da esnafları, ardından pazar yerinde üretici ve tüketicileri dinleyen CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’ya kadınlardan büyük ilgi, dikkat çekti. Kadınların huzur ve güven içinde, muhtaç olmadan yaşamasının garantisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Kadın katillerini TBMM’ye sokan, koltuklarına yapışan Saraylılar toplumu ayrıştırma hesapları yapadursun, bizler ülke menfaatleri için çalışmaya, krizleri sonlandırmak için politika geliştirmeye, AKP’lilerin inemediği sahada milletimizle kucaklaşmaya devam edeceğiz.

AKP’NİN YAYDIĞI YALANLARA, VAATLERE VE YILGINLIĞA KAPILMAYIN

 Hiç kimse endişe etmesin, seçime 3 gün kala AKP’nin korkutma, yılgınlığa sevketme, boş vaatlerle kandırma yalanlarına kapılmasın. Bizler gülümseyerek, sevginin gücüyle, doğrunun çizgisinde mücadelemizden bir milim sapmadan buradayız. Yerimiz milletimizin şefkatli kolları, yurdumuz yüce gönüllü insanların Anadolusu…”

KOMŞULARLA, DOSTLARLA KADINLAR DAYANIŞMAYLA, UMUTLA SANDIĞA

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; 13. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne uğurlayacakları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olmasının ardından ilk altı ayda kadınlar için neler yapılacağını açıkladı. Gülizar Biçer Karaca; yayınladığı video mesaj ile kadınlara sandığa gitmeleri çağrısı yaptı:

KADINI EŞYA GÖREN ZİHNİYETE SANDIKTA OY VERME 

Tüm kadınları sandığa davet ediyorum. Kadını eşya gibi, sahiplenilecek eşya gibi gören bu fütursuz zihniyete bütün kadınların sandıkta gereken cevabı vermesini diliyorum. Nüfusun yarısını biz kadınlar oluşturuyoruz. Bu ülkeye özgürlükleri, demokrasiyi, adaleti sizlerle birlikte getirebiliriz. 28 Mayıs’ta sandığa gelin kadını sahiplenilecek eşya gören zihniyeti TBMM’ye taşıyanlara gereken cevabı sandıkta verelim. Sayın Kemal Kılçdaroğlu’nu Çankaya’ya biz kadınlar uğurlayalım.

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda kadınlar için ilk 6 ayda neler yapacak?

1-Kadına yönelik şiddetle mücadelemiz hemen başlayacak. İstanbul Sözleşmesi’ni ilk bir hafta içerisinde yeniden yürürlüğe koyacağız.

2- Ev kadınlarının sosyal güvence meselesini ilk altı ayda çözeceğim. 1971 yılından bu yana Türkiye’nin taahhüt ettiği ama yasalaştıramadığı Aile Destekleri Sigortası’nın yasalaştırılmasını sağlayacağım. İlk altı ayda ev kadınlığını, kanuni iş tanımına dahil edeceğiz. Çalışmayan kadınların sosyal haklarını güvence altına alacağız. Hane geliri asgari ücretin altında olan aileler için Aile Destekleri Sigortası’ndan mali destek sağlanacak. Önce hanedeki kadın adına bankada bir hesap açılacak, sonra da para o kadının banka hesabına yatmaya devam edecek.

3- Kadın istihdamını arttırmaya yönelik adımları atacağım. KOBİ’lerin yarı zamanlı kadın istihdamını arttırmak için sloganımız, ‘Ev kadınlarına iş, eve aş olacak’. Ev kadınlarını yarı veya tam zamanlı işe alan KOBİ’lerin vereceği maaş, ödeyeceği vergide, devlet Aile Destekleri Sigortası kapsamında destek verecek.

4- Eşinden boşanan kadınlar için ilk altı ayda Yeni Başlangıçlar Fonu oluşturacağım.

5- Doğum izni kanununu ilk altı ayda değiştireceğim. Doğum iznine ayrılmış ve kanuni süre içinde işine dönememiş veya işinden ayrılmak zorunda kalmış kadınların ileri yıllarda yeniden iş hayatına dönmeleri halinde, istihdam eden kurum ve kuruluşlara yönelik özel vergi teşvikini getireceğim.

6- Güçlü bir kadın sağlığı projesini hemen başlatacağım. Kadın sağlığı programı sayesinde kadınların sağlık, bakım ve hijyen konusundaki en büyük güvencesi devlet olacak.

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI