Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

“VATAN TOPRAKLARI ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR!”

“VATAN TOPRAKLARI ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR!”

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Süleyman Bülbül, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Aydın’da satışa çıkarılan 109 değerli taşınmazın peşine düştü.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Nazilli, Didim, Kuşadası, Söke, Çine, Koçarlı, İncirliova, Karacasu ve Kuyucak’ta bulunan arazi ve taşınmazları satışa sunduğunu duyurdu.

Bu taşınmazların satılmasına tepki gösteren CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Süleyman Bülbül konuyu Meclis’e taşıyarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

YAPILAN BU SATIŞLAR ÜLKENİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR

Vatan toprakları AKP iktidarı tarafından özelleştirme adı altında peşkeş çekilmeye devam ediyor. Babalarının çiftliği gibi ülke yönetenler ülkenin en değerli arazilerini bir bir satıyor. Ülkenin kaynakları iktidar tarafından talan ediliyor. Bu yapılan vatan toprağına ihanettir ve bunun hesabı mutlaka sorulacaktır. Bu yapılan satışlar ülkenin geleceğini tehdit ediyor. Kısa vadeli kazançlar elde etmek için yapılan satışlar gelecek nesillerimizin hakkını gasp ediyor  diyen CHP’li Bülbül Bakan Şimşek’e şunları sordu:

1-         Taşınmazların satış gerekçesi nedir?

2-         Kamu bu taşınmazları hangi yolla edinmiştir?

3-         Bu taşınmazlara ilişkin değerleme raporu düzenlendi mi?

4-         Taşınmazların gayrimenkul değerlemesi nasıl yapılmıştır? Şirket eliyle yapıldıysa bu işler ihale usulü mü yoksa doğrudan temin ile mi verilmiştir?
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI