Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

DİDİM'DEN YUNAN ADALARINA SEFERLER BAŞLADI

DİDİM'DEN YUNAN ADALARINA SEFERLER BAŞLADI

Tilos Travel'in Didim'deki partner acentası CTS Tur ile girişimde bulunduğu Yunan Adaları turları kapsamında Didim'den ilk seferini Kos'a gerçekleştirdi

Haftanın 5 günü Kos, 2 günü de Leros Adası'na sefer yapılacak.

CTS Tur sahibi ve Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi Deniz Aktaş, asıl hedeflerinin Didim'i Leros Adası'na açılan ana kapı yapmak olduğunu söyledi. Bunun gerçekleşmesi durumunda Adalardaki turizmci ve ticaret erbaplarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere Didim'e geleceğini ve Didim'de bir ekonomik hareketlilik kazandırabileceğini dile getirdi. Adalardan Didim'e talep oluşması ve seferlerin karşılıklı yapılması ile bu başarının sağlanacağını ifade etti.

Geçmişte de Didim'den Yunan Adalarına dönem dönem seferler yapıldığını ama süreklilik kazanamadığını hatırlatılması üzerine CTS Travel sahibi Deniz Aktaş, seferleri öncülük eden firmaların üzerine düşeni yaptığını, şehrin de atılan bu adıma sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Yeni başlayan seferler için Kuşadası'ndan bir gümrük memurunun Didim'e gelip gittiğini, check-in işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesi için Didim'de daimi gümrük personelinin olması ve Emniyet Müdürlüğünün yeterli sayıda personel görevlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Turizmci, otelci, seyahat acentası ve tur operatörlerinden de destek beklediklerini vurguladı.

 
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI