Didim Özgürses Gazetesi | Yaşanılası bir Didim için

AYIN KİTABI: MUCİZE DÖNÜŞ

AYIN KİTABI: MUCİZE DÖNÜŞ

     Şu sıralar 2. Baskısını yapan Mucize Dönüş, bir yaşantı. Kitabın tüm gelirini Deniz Gezmiş Vakfı tarafından bursla okutulan öğrencilere bağışladığını belirten Yıldız Karina Üzüm bir gurbetçi.  Almanya’da  doksanlı yıllarda yaşadığı adı pek de duyulmayan bir hastalığa yakalanan milyonlarca kadından kurtulan ilk kadın olduğunu anlatıyor  Yazar. 

       Gebelik döneminde kadınların yakalandığı “Help Sendromu” olarak adlandırılan bu hastalıktan kurtulan kadın sayısının yok denecek kadar az olduğu açıklamasını yaparken, tedavi süreçlerini ve yaşadıklarını elimden geldiğince birebir anlatmaya çalıştım diyor. “Çünkü yaşadıklarıma “Mucize Dönüş” adını verirken hiç de abartmadığımı göreceksiniz, kitabımı okurken.”

        Favori yayınlarından çıkan kitap, 92 sayfadan oluşuyor.  Kitabının tüm gelirini bağışladığı Deniz Gezmiş Vakfı’ndaki çalışmalara destek verdiğini anlatan Yıldız Karina Üzüm, kitabını; Deniz Gezmiş’in “Yenilmişsem /Elim kolum bağlı/Boynumda yağlı ip/Gelip dayanmışsam darağacına/Dudaklarımda yarın/Gözlerim yarınlarda/Unutmak mı gerek seni?/Kapılar kapalı/Tutulmuşsa gece/kapkara yollar/Sıcacık bir sevgi sunmayacak mıyım /insanlara? /Bakmayacak  mıyım yarınlara/ Seslenmeyecek miyim insanlara?/  şiiriyle noktalamış.

          Yazar, kitabını şu son sözlerle kısaca özetlemiş: “ Bir gece dişleriniz fırçalayıp yatmaya hazırlanırken karnınızdaki bir sancı yüzünden yere yığılıp, gözünüzü haftalar sonra hastanede açtığınızı düşünün…Konuşmayı, yazmayı; daha kötüsü sevdiklerinizi bile anımsayamıyorsunuz. Bir çay kaşığını bile tutmaktan acizsiniz ve tıpkı bir  bebek gibi her şeyi yeni baştan öğrenmek zorundasınız…

    Beş kez ölümle burun buruna gelip, adeta mucize kabilinden tekrar dünyaya dönüş yapan Yıldız Karina Üzüm’ün gerçek yaşam hikayesi. Tam anlamıyla bir MUCİZE DÖNÜŞ…

        

      
Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!

Köşe Yazıları

REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI REKLAM ALANI